TOP 10 idealnych miejsc na wyjazdy grupowe

Grupowe wyjazdy o charakterze motywacyjnym i integracyjnym od lat cieszą się dużą popularnością i są bardzo skutecznym środkiem nagradzania pracowników czy kontrahentów. Jednak z roku na rok firmy organizujące takie wyjazdy dla swoich gości poszukują coraz to nowych atrakcji i miejsc, które spowodują zamierzony efekt WOW. Czasami już sam kierunek jest sporym zaskoczeniem i atrakcją, czasem trzeba jednak sięgnąć po coś więcej.


Bissole Business Travel, które od lat specjalizuje się w pełnej organizacji wyjazdów typu incentive travel, na podstawie zorganizowanych przez siebie wyjazdów oraz zapytań jakie wpływały do biura, przygotowało zestawienie najbardziej popularnych kierunków w roku 2017. Punktem wspólnym tych wyjazdów jest zdecydowanie czas – są to najczęściej wyjazdy 4-5 dniowe, a co za tym idzie, pojawiają się tu głównie kierunki europejskie, choć nie tylko. Bardzo możliwe, że te topowe kierunki zyskają jeszcze na popularności w roku 2018, dzięki choćby coraz większej liczbie połączeń lotniczych. Na pewno pojawią się też nowe miejsca do odkrycia, które na ten moment trudno przewidzieć.

A oto jak prezentuje się zestawienie TOP 10:

Miejsce 1: Malta

Malta to bezapelacyjny zwycięzca 2017 roku i to nie tylko w wyjazdach motywacyjnych, ale także indywidualnych. Za sprawą dogodnych połączeń lotniczych zainteresowanie tą „kulturalną perłą Morza Śródziemnego” było ogromne. Ta niewielka wyspa oferuje przede wszystkim cudowny klimat, który sprawia, że przez większą część roku można tam wygrzać się na słońcu, ogromne, liczące 7 tysięcy lat bogactwo śladów historii i cywilizacji, które przetaczały się przez Maltę, bezpieczeństwo i mnóstwo fantastycznych atrakcji na bardzo wysokim poziomie. Zwykle pobyt tu łączony jest w wyprawą na „siostrzaną” wyspę Gozo, słynną ze swojego „Azur Window”, które niestety zawaliło się w styczniu 2017. Niemniej Malta wciąż pozostaje idealnym kierunkiem na krótki, ale intensywny wyjazd motywacyjny.

Miejsce 2: Laponia

Laponia to doskonała alternatywa dla zimowych wyjazdów narciarskich – jest kojarzona przede wszystkim z Mikołajem, ale tak naprawdę jest kwintesencją całej Skandynawii. Fantastyczne śnieżne safari na skuterach śnieżnych, saniach zaprzężonych w psy husky czy renifery, łowienie ryb pod lodem, a do tego przepiękny spektakl zorzy polarnej. Ten kraj leżący poza kręgiem polarnym to spełnienie nie tylko dziecięcych marzeń!

Miejsce 3: Dubaj

W Dubaju osiągnąć efekt WOW jest dość łatwo! Tu wszystko jest „naj”! Dzięki licznym połączeniom lotniczym Qatar Airways czy Emirates Dubaj stał się bardzo popularnym kierunkiem wyjazdów motywacyjnych, nawet 2-3 dniowych. Fantastyczna baza hotelowa, nawet z  6-7 obiektami, wykwintne restauracje z tą w słynnym „żaglu” na czele, atrakcje i aktywności na pustyni,  pełen adrenaliny Dubai Autodrom, a jeśli ktoś by chciał jeszcze więcej emocji, to można połączyć wyjazd do Dubaju z Grand Prix Formuły 1 w Abu Dhabi, które w tym roku będzie w dniach 23-25 listopada. Wyjazd do Dubaju to praktycznie gwarancja sukcesu.

Miejsce 4: Gruzja

Ciągle nieco egzotyczny kierunek, ale z roku na rok zyskujący na popularności. Zwłaszcza samo Tbilisi, które jest jedną z najstarszych stolic na świecie oraz tzw. wine tour. Gruzja słynie w świecie przede wszystkim z wina – tradycja winiarska i specjalne metody wytwarzania wina sięgają  ok. 7 tys. lat. Taki „winny szlak” to fantastyczne spotkanie z  tradycją, barwna kulturą, zwyczajami i przepyszną kuchnią Gruzji! To jeden z tych kierunków, który w 2018 roku może zająć w rankingu jeszcze wyższą pozycję!

Miejsce 5: Sardynia

Według ustaleń naukowców życie na Sardynii chroni przed depresją i gwarantuje szczęście. To zdanie zdaje się być wystarczającym powodem, by tam właśnie się udać na wyjazd motywacyjny lub na wakacje. Piaszczyste plaże, urwiste skały, bajkowe zatoczki, a przede wszystkim zadziwiające szmaragdowym kolorem kryształowo czyste morze to niewątpliwie najważniejsze walory wyspy. Sardynia fascynuje także oryginalnymi obrzędami, folklorem, dialektem i kuchnią na bazie lokalnych produktów. To cudowny, relaksujący kierunek wyjazdu!

Miejsce 6: Słowenia

To kraj, w którym można się zakochać – wszak ma miłość w nazwie S-LOVE-nia. To przepiękne, niewielkie państwo, które oferuje pełną różnorodność krajobrazów i atrakcji – od wybrzeża Morza Śródziemnego po majestatyczne Alpy. Słoweńcy uwielbiają aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i mają po temu doskonałe warunki. Jeśli ktoś szuka wyjazdu nastawionego na takie formy aktywności, to Słowenia jest idealna. Nawet w samej stolicy – Ljublianie, która była ona Zieloną Stolicą Europy w 2016 roku nie sposób się nudzić. Do tego Bled – miejsce będące symbolem słoweńskiej turystyki i Jaskinia Podstojna – największa w Europie jaskinia typu „klasyczny kras”.

Miejsce 7: Andaluzja

Andaluzja to kolejny kierunek, który bardzo zyskał w ostatnim roku na popularności, za sprawą wygodnych połączeń do Sewilli i Malagi. Andaluzja to region Hiszpanii ze wszech miar warty odwiedzenia, ponieważ można śmiało powiedzieć, że to esencja Hiszpanii. To tu narodziło się flamenco, to tu są absolutne perły wśród hiszpańskich zabytków ze słynna Alhambrą (Grenadą) na czele. Jak głosi hiszpańskie przysłowie: „Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział”. Miejsc wartych odwiedzenia i form spędzenia czasu jest tu bardzo wiele!

Miejsce 8: Holandia

Holandia, a zwłaszcza Amsterdam, kojarzy się z awangardowym stylem życia, a poza tym oczywiście z wiatrakami, serami i tulipanami. W czasie wyjazdu motywacyjnego można te wszystkie skojarzenia świetnie połączyć w atrakcyjną całość. Poczynając od niesamowitych ogrodów tulipanów Keukenhof (czynne tylko wiosną), przez wizyty w serowych miasteczkach np. Gouda czy uczestnictwie w lokalnym rynku i warsztatach, po choćby wizytę w amsterdamskim Muzeum Haszyszu, Marihuany i Konopi. Jako zabawa integracyjna świetnie sprawdza się np. GPS Canal Boat Challange.

Holandia

Miejsce 9: Szwajcaria

Szwajcaria znalazła się w tym zestawieniu przede wszystkim ze względu na prestiż z jakim się kojarzy. Zapewne w kolejnych latach wyjazdy do Szwajcarii staną się jeszcze bardziej popularne za sprawą nowego, wygodnego połączenia Wrocław-Zurich. Cudownie precyzyjna Szwajcaria oferuje między innymi unikalne na skalę światową kolejowe trasy widokowe: Bernina Express i Glacier Express, rejsy po przepięknych jeziorach, ośrodki narciarskie uwielbiane przez światowe gwiazdy, zwłaszcza te wokół Matterhornu – symbolu kraju i oczywiście wyjątkową czekoladę i sery! Jeśli ktoś poszukuje ekskluzywnego, oryginalnego wyjazdu to Szwajcaria będzie idealna.

Miejsce 10: Singapur

Singapur – jedno z najbogatszych państw świata. Traktowane często jedynie jako  przerwa w podróży po Azji, ale zapewne wkrótce stanie się miejscem docelowym wyjazdów motywacyjnych, a to za sprawą bezpośredniego połączenia Warszawa-Singapur, jakie w tym roku uruchamia LOT. Singapur to taka „Azja w miniaturze”. Można tu zwiedzić świetną dzielnicę chińską, indyjską czy a nawet arabską. Ale punktem obowiązkowym pobytu w Singapurze jest „Gardens by the Bay” – spektakularny ogród z gigantycznymi sztucznymi palmami. Zachwyca zwłaszcza spektakl multimedialny, jaki tu można obejrzeć.

Obecnie powoli można już obserwować nowości i „zaskoczenia”, które pojawiają się na mapie podróży motywacyjnych i integracyjnych w roku 2018. Zarówno biura, takie jak Bissole, jaki i lokalne organizacje w poszczególnych krajach cały czas pracują nad tym, by przyciągnąć do siebie turystów i biznes. Cały czas pozostaje wiele do odkrycia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.