Inwestowanie w nieruchomości komercyjne – czy to się opłaca?

Nieruchomości komercyjne – dlaczego warto inwestować?  

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne staje się coraz bardziej popularne. Inwestorzy indywidualni chętniej wybierają ten model pomnażania kapitału przede wszystkim dlatego, że jest on jednym z bardziej dochodowych i bezpiecznych przedsięwzięć na rynku. Co sprawia, że inwestowanie w nieruchomości komercyjne jest opłacalne i skuteczne?

O poziomie atrakcyjności rozwiązań inwestycyjnych opartych na nieruchomościach komercyjnych, decyduje co najmniej kilka czynników. Odpowiednia lokalizacja, stały wzrost potencjału zakupowego Polaków czy współpraca ze stabilnymi partnerami, to tylko niektóre aspekty, które mogą wpływać na poziom zysków osiąganych z inwestycji. Na czym dokładnie opiera się to długoterminowe bezpieczeństwo inwestycji w nieruchomości handlowe?

Lokalizacja gwarantem zysku

Atrakcyjna lokalizacja inwestycji to jeden z ważniejszych czynników, decydujących o powodzeniu przedsięwzięcia. Tylko nieruchomość usytuowana blisko potencjalnych klientów może przynieść zysk. Dlatego bezpieczeństwo w tym zakresie zapewniać będzie bezpośrednie sąsiedztwo węzłów komunikacyjnych, osiedli mieszkaniowych oraz popularnych operatorów spożywczych, które gwarantuje stały napływ klientów. Ważne jest także, by obiekt handlowy w danej lokalizacji zamykał przestrzeń dla kolejnych nieruchomości tego typu i nie pozostawiał możliwości na udział konkurencji w rynku. W ten sposób projekt zyskuje gwarancję stałej popularności wśród klientów i szansę na niezagrożone realizowanie celów biznesowych.

Obiekty, które przyciągają klientów

Wzrost znaczenia miejskiego stylu życia powoduje, że w ostatnim czasie szczególnie popularne stają się te przestrzenie, które mogą stanowić atrakcyjne i ogólnodostępne miejsce integrujące rozmaite funkcje. Takie podejście sprzyja powstawaniu nowoczesnych obiektów handlowych łączących aktywności w obszarze rozrywki, kultury lub edukacji. Współczesne centrum handlowe musi zaspokajać potrzeby nowoczesnego konsumenta i wychodzić naprzeciw jego oczekiwaniom (posiadać np. wygodny parking powierzchniowy). Realizacja tych założeń, poprzez tworzenie w obiektach stref gastronomicznych i rozrywkowych oraz budowanie nowoczesnych obiektów, pozwala zatrzymywać obecnych i przyciągnąć nowych klientów.    

Pewny i dochodowy sposób na pomnażanie kapitału

Inwestowanie w nieruchomości handlowe cieszy się coraz większą popularnością przede wszystkim dlatego, że umożliwia osiąganie o wiele wyższych zysków niż te, dostępne dzięki innym modelom inwestycyjnym. Co ważne charakteryzuje się przy tym minimalnym ryzykiem. W częstych porównaniach z inwestycjami mieszkaniowymi, nieruchomości komercyjne uzyskują znaczną przewagę w kwestii dochodowości. Zyski z inwestowania w obiekty komercyjne przewyższają te generowane przez nieruchomości mieszkaniowe, co najmniej o kilka punktów procentowych. Jest to także o wiele bardziej stabilny i bezpieczniejszy sposób pomnażania kapitału niż np. inwestowanie na giełdzie. Kolejnym zabezpieczeniem inwestycji jest jej trwałość i stały wzrost wartości nieruchomości w czasie.

Profesjonalne zarządzanie nieruchomością

W odróżnieniu od właścicieli mieszkań, inwestorzy lokujący kapitał w nieruchomości handlowe nie muszą martwić się o utrzymanie obiektu. Posiadanie udziału w inwestycji komercyjnej zdejmuje z inwestora także konieczność regulowania dodatkowych obciążeń finansowych (np. podatek od nieruchomości, ubezpieczenie, koszty remontów lub modernizacji), które występują w przypadku inwestycji mieszkaniowych. Dzięki temu, że administrowanie nieruchomością przejmuje pewny zarządca, dla właścicieli inwestycja staje się właściwie bezobsługowa.  

Stabilny najemca i długoterminowe umowy

Kolejnym ważnym czynnikiem decydującym o opłacalności inwestycji jest struktura najemców danego obiektu. Gwarancja stabilnego przychodu opiera się, w dużej mierze, o długoterminowe umowy najmu zawarte z renomowanymi markami sieciowymi. Dlatego współpraca z największymi operatorami spożywczymi na rynku lub znanymi brandami pozwala zapewnić inwestycji oczekiwane zyski. Odpowiedni dobór najemców, którzy będą w stanie zaspokoić potrzeby klientów (podstawą jest operator spożywczy, drogeryjny, apteka oraz część modowa), gwarantuje stały ich napływ, a w konsekwencji opłacalność projektu.

Inwestujemy w nieruchomości handlowe

Jedną ze spółek, która dynamicznie rozwija sieć obiektów handlowych jest Metropolitan Investment. Głównym założeniem budowania silnej marki, która jest w stanie osiągać przewagę konkurencyjną, w sektorze nieruchomości komercyjnych, jest realizowanie inwestycji, które wyróżniają się wysokim standardem i skutecznością. Zauważyliśmy, że stawianie na nowoczesne nieruchomości i estetykę obiektu, wprowadzają na rynek nową jakość (np. dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii oświetleniowych i multimedialnych) i jeszcze lepiej odpowiadają na potrzeby klientów. Każdy projekt realizowany jest przez doświadczony zespół ekspertów, co gwarantuje, że wszystkie aspekty złożonego procesu realizacji inwestycji są odpowiednio przygotowane. Dogłębna analiza rynku, w tym wskaźników dotyczących m.in. nasycenia powierzchnią handlową, siły nabywczej i otoczenia konkurencyjnego, pozwala wyeliminować ryzyko i realnie kalkulować opłacalność projektu.

Ekspansja na rynku wrocławskim

W październiku 2018 roku Spółka otworzyła swój Oddział we Wrocławiu. To już siódma lokalizacja w Polsce, w której firma prężnie się rozwija, umożliwiając inwestowanie w dochodowe nieruchomości komercyjne. Oddział mieści się w prestiżowej lokalizacji, w Biurowcu „Pegaz” przy ul. Grabarskiej 1. W celu uzyskania szczegółowych informacji, na temat sposobów inwestowania w nieruchomości komercyjne, zapraszamy do kontaktu pod nr tel.: +48 690 024 065 lub pod adresem: michal.golembiewski@metropolitaninvestment.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.